موارد مشمول گارانتی تایر؟؟؟

موارد مشمول گارانتی تایر

لاستیک های ارائه شده در وب سایت بازرگانی حبیب اله خوانین زاده ، دارای گارانتی از سوی شرکت تولید کننده ی داخلی و یا شرکت وارد کننده محصولات خارجی میباشد، مواردی که شامل استفاده از این گارانتی میشوند در این قسمت بیان شده است…

تمام تولیدات کارخانجات معتبر دنیا، دارای ضمانت از سوی تولید کننده میباشد. این ضمانت در صورت صادرات محصول به کشورهای دیگر توسط نمایندگی های مجاز پابرجا و قابل اجراست.

از آنجا که مجموعه بازرگانی حبیب اله خوانین زاده تنها تایر های معتبر از واردکنندگان رسمی و معتبر را در وب سایت خود عرضه میکند، این تایر ها نیز از سوی شرکت وارد کننده دارای ضمانت  در برابر عیوب فنی ساخت میباشند.

اکثر مشکلات حادث شده برای تایر ها ناشی از استفاده ناصحیح و عدم رسیدگی، تنظیم باد و یا حتی مشکلات خودرو میباشد. در هر صورت، تایر ممکن است دارای عیوب فنی نیز باشد که تشخیص آن برعهده کارشناس مربوطه است.

برخی از آسیب های مصرف نادرست:

۱. دو پوستی یا ورم دیواره ناشی از ضربه، کم بادی، یا حمل بار اضافه که به صورت برامدگی روی دیواره تایر قابل مشاهده است

۲. آسیب دیدگی و برش آج و دیواره تایر به خاطر برخورد با اشیاء تیز و برنده سطوح خیابان و جاده، موانع و دست انداز ها، گودال و … سبب میشود.

همچنین خراشیدگی دیواره یا کنده شدن آج تایر و سایش نامتقارن در اثر ایرادات خودرو و یا حرکت در جاده های غیر استاندارد و غیر مناسب برای تایر انتخاب شده نیز از جمله آسیب های مصرف نادرست از لاستیک میباشد.

۳. آسیب دیدگی و متلاشی شدن ناحیه طوقه به خاطر سوختگی در اثر داغ شدن کاسه چرخ ناشی از ترمز های پیاپی و یا تاب داشتن کاسه چرخ و متلاشی شدن ناحیه طوقه بر اثر خراش.

۴. بریدگی ناحیه طوقه به دلیل نصب نادرست و ناشیانه بر روی رینگ.

رینگ به منظور نصب تایر باید سالم و به دور از آسیب، زنگ زدگی، خراش تیز و … باشد. همچنین تعویض والو ( والف تیوبلس ) در هر تعویض لاستیک به حفظ سلامت تایر کمک میکند.

۵. استفاده از تایر غیر همسان و همسایز در یک محور از لحاظ سایز و همچنین عمق آج تایر.

عمق آج تایر های یک محور باید به یک اندازه بوده و کم بودن آج یک تایر و زیاد بودن عمق آج دیگری سبب آسیب رسیدن به تایر با عمق آج بیشتر میشد.

۶. سایش های یکطرفه، کناره های تایر و یا فقط سایش آج میانی، همچنین پله کردن آج تایر، ناشی از تنظیم نبودن باد و همچنین تنظیم نبودن محورهای خودرو و هرگونه نقص فنی در سیستم تعلیق و جلوبندی خودرو میباشد.

۷. شکستگی یا ایجاد ترک در بالای لبه رینگ و دیواره تایر ناشی از کمبادی شدید و یا حمل بار اضافه و حرکت ناگهانی پی در پی ( تیک آف ).

انجام حرکات نمایشی، داغ شدن و ایجاد دود سفید رنگ از لاستیک، سبب آسیب رسیدن جدی به تایر شده و استفاده از آن تایر را به امری غیر منطقی تبدیل میکند.

۸. تایر هایی که توسط افراد غیر حرفه ای پنچر گیری شده باشند

تایر هایی که پاره شده، تایر های دوباره تعمیر و تایر های روکش شده تماما غیر قابل اطمینان و غیر قابل مصرف هستند.

۹. استفاده از تایر دست دوم و همچنین مخدوش بودن شماره سریال تایر استفاده از خدمات گارانتی را از بین میبرد.

در صورتی که موارد فوق در مورد مشکل تایر خریداری شما صدق نمیکرد میتوانید مشکل را با مجموعه پشتیبانی وب سایت بازرگانی خوانین زاده مطرح نمایید.

در صورت بروز هرگونه مشگل برای تایر خود، میتوانید حداکثر ۴ عکس از قسمت آسیب دیده برای ایمیل وب سایت (  mojtaba_khavaninzadeh@hotmail.com) ارسال نمایید.

پاسخ مجموعه وب سایت بازرگانی حبیب اله خوانین زاده  تنها راهنمای شما بوده و ضمانت کارشناسی و تضمینی در تشخیص آسیب وارد شده به تایر را ندارد. انجام این امور تنها از وظایف کارشناس سازمان استاندارد و یا شرکت تولید کننده داخلی و یا وارد کننده خارجی میباشد. همچنین تعیین خسارت نیز برعهده کارشناس رسمی این امر میباشد، جبران خسارت در صورت تایید نقص فنی تایر نیز بر عهده شرکت وارد کننده لاستیک است و وب سایت بازرگانی حبیب اله خوانین زاده تنها وظیفه راهنمایی خریداران محترم را دارد.

بازرگانی لاستیک حبیب اله خوانین زاده

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *